Armband Bismarck 19,5cm bredd 9mm, 18K Vikt: 23,5 g

14 000 kr

Auktnr SE25.20240519.A1590
Varukategori Guld / Armband
Kontor Göteborg Mölndal
Utropspris 14 000 kr
Stänger 2024-05-19 11:03:30
Provision 2 100 kr
Frakt 129 kr

Handväska Gucci Horsebit B...

Herrur Eiger Luxe Automatic Ø 35mm, automat, datum, går men i behov av service (kronan saknas), repigt glas med fläck, gravyr, defekt läderband, repig boett, ca 1960-tal,

Ett set Arkitektverktyg / ritverktyg Präzision Tyskland samt ett mätverktyg Darmstadt Japan No 130, med slitage, 1900-tal i etuier

Fyra tekoppar med fyra fat,  Rörstrand Ostindia, formgiven av Anna Lerinder, porslin, kopp Ø10,5cm samt fat Ø16cm  Skickas med paket.

Herrur Tissot PRX Ø 34mm, ref nr. P380 quartz (går ej, i behov av batteribyte), datum, med defekt läderband, med box

Herrur Tissot PRX Ø 34mm, ...

Hänge i form av medaljong,...

Kniv, mässing, sannolikt barock, 1700-talets första hälft eller mitt, längd 18,5cm, slitage

Kniv, mässing, sannolikt b...

Ett par vaser i snidad Bambu, Kina, höjd 23cm,  1900-talets första hälft, snarlik dekor, med slitage och torrspricka

Ett par väggljusstakar Pierre Forsell, Skultuna #1607, höjd ca 47cm, bruksslitage  Skickas med paket.

Ett par väggljusstakar Pie...

Armband, X-länk 18cm bredd 16mm, AML (Mikkov Ab August) 1966, 18K Vikt: 47,9 g

Armband, X-länk 18cm bredd...

Damur Seiko Ø 25mm, ref nr. V783-0A50 snr. 371314 dag/datum, quartz (går ej troligen batteribyte), stållänk, repor,

Damur Seiko Ø 25mm, ref nr...

Vas, Savoy, Alvar Aalto fö...

Damur Certina Ø 17mm, boett nr. 34910/3560437, manuell, urtavla med fläckar, flexlänk

Damur Certina Ø 17mm, boet...

Skål Iittala, Marimekko, ...

5 Glasunderlägg/coasters, Kastehelmi, formgivna av Oiva Toikka (1933-2019) för Arabia Wärtsilä, Finland, klarglas, i originalförpackning, troligen 1970-tal, diameter 8,1cm

5 Glasunderlägg/coasters, ...

Fyra Kaffekoppar med fyra fat, Rörstrand Ostindia, formgiven av Anna Lerinder, porslin, kopp Ø7,5cm samt fat Ø14cm Skickas med paket.

Tavla, olja på duk, okänd...

Se kontorets övriga auktionsvaror